Wszystko o problemach z męskością

Wszystko o problemach z męskością

Posted on Marzec 13, 2015 with 0 Comments

Young happy couple in bed

Twój wigor seksualny

Zdobądź informacje na temat tego, jak hormony oddziałują na twoje samopoczucie seksualne oraz czym się objawia męska menopauza. Sprawdź, jak dbać o swoje klejnoty, bowiem sposobna troska im poświęcona zapewni ci zdrowie oraz kondycję seksualną na długie lata.

Testosteron kieruje

Najważniejsze przeobrażenia, przez jakie przechodzi twoje ciało, wywoływane są przez testosteron i wahania jego ilości w ciągu całego życia.

Jeszcze w łonie matki

Metoda powiązania się chromosomów płci w pary determinuje, czy człowiek narodzi się jako chłopiec czy jako levitra dziewczynka. Embrion posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, natomiast płód z jednym chromosomem X oraz jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeśli płód jest płci męskiej, w takim przypadku chromosom Y wkracza do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i inicjuje tworzenie się jąder. Te kształtujące się w embrionie jądra rozpoczynają produkcję testosteronu, który umożliwia powstanie członka oraz moszny.

Dojrzewanie płciowe

U chłopców pokwitanie to okres, w którym występuje progres drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który rozpoczyna się pomiędzy dwunastym a piętnastym rokiem życia. Okres dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) i hormon luteinizujący (LH) stymulują wytwarzanie testosteronu w jądrach. Nagłe podniesienie poziomu testosteronu wywołuje różnorodne zmiany w wyglądzie i zachowaniu chłopca, który nareszcie staje się mężczyzną.

Wiek dorosły
W czasie, gdy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, nieustannie trwa produkcja spermy w jądrach. Jest to sprawka działania testosteronu. Innym efektem aktywności testosteronu jest porost włosów w różnych częściach ciała. Testosteron normuje też m.in. poziom popędu seksualnego i charakter mężczyzny
wiecej informacji tutaj kamagra

Tags:, , , , , ,