Szybki wytrysk

Szybki wytrysk

Posted on Lipiec 29, 2014 with 0 Comments

Wczesny wytrysk (łac. eiaculatio praecox), określany także przedwczesnym wytryskiem i przedwczesną albo wczesną ejakulacją, to 1 z najczęściej występujących dysfunkcji seksualnych. Mówi się, iż dotyczy ona aż jednej trzeciej pełnoletnich facetów czynnych seksualnie. Polega na wytrysku, który pojawia się zbyt wcześnie, niż chcieliby tego partnerzy seksualni dla osiągania odpowiedniej satysfakcji seksualnej. Wczesny wytrysk to taki, który następuje w czasie krótszym, niż 2 minuty począwszy od rozpoczęcia współżycia lub po nie więcej niż 15 ruchach frykcyjnych.
Ta dolegliwość jest naturalna w przypadku tych facetów, którzy dopiero zaczynają życie seksualne. Nie jest także powodem do denerwowania się, gdy zdarzy się po zbyt długiej wstrzemięźliwości seksualnej. W takich razach wczesny wytrysk jest niemalże oczywisty i nie uznaje się go za dysfunkcję seksualną. Natomiast jeśli wytrysk jest zbyt wczesny za każdym razem, gdy facet podejmuje współżycie, wówczas jest to symptom chorobowy.
Przyczyny wczesnego wytrysku są rozmaite. Przede wszystkim dotyczą one sfery psychicznej. Problemy z wytryskiem mają mężczyźni narażeni na nagminne zdarzenia stresogenne, chorujący na depresję lub nerwicę. Omawiana dysfunkcja dotyczy poza tym mizoginistów oraz osób odczuwających chorobliwy lęk przed kobietami. Czasami wynika ona z nieodpowiednich nawyków wyuczonych w przeszłości – np. z częstej masturbacji, pospiesznego seksu albo odbywania stosunków przerywanych. Czasami za wczesny wytrysk odpowiadają schorzenia i dolegliwości neurologiczne, przede wszystkim takie, które dotyczą transmisji neuroprzekaźników w mózgu. Dodatkowo wczesny wytrysk może być generowany przez inne choroby, np. przez cukrzycę.

strona dostepna nalevitra cena

Tags:, ,