Kupuj mądrze produkty skórzane.

Posted on Sierpień 1, 2014 with 0 Comments

Dzięki metce informującej o składzie możemy bezproblemowo dobrać do własnych wymogów zarówno ubrania, oraz i buty lub nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada obowiązku przyklejania metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Toteż tak nagminnie po kilku miesiącach czy nawet tygodniach odkrywamy gorzką prawdę – nabyliśmy nieskórzany bubel! Jak zatem rozpoznać asortyment złej jakości?
Głównie pytajmy. Czy produkt, np. pas skórzany zawiera warstwy syntetyczne? Czy zastosowana skóra jest powlekana syntetykiem? Czy w składzie jest tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą eko?
Bez wątpienia próg szczerości kupców bywa różny, a w razie wielkich sieci z odzieżą gro pracowników być może nawet nie będzie umiała na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć posiadaną czujność?
Przede wszystkim cena. Nie dajmy się zwieść – eko skóra ma swoją wartość oraz nabycie skórzanej teczki męskiej za 100 zł jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na fakturę skóry, jeśli jest zbyt gładka czy też nazbyt regularna gdy chodzi o przebarwienia, żyłki czy porowatość, prawie pewne jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, w całości ukryte ranty również mogą sugerować, że zakamuflowano stosowanie materiałów syntetycznych.
Brak odsłoniętych kantów lub też widocznych spodów skóry, także sugeruje syntetyk. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Pamiętajmy też, że skóra eko to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony śmieć garbarski, a wykonane z niej pasy niebywale ekspresowo się rozlatują. Prawdziwa skóra musi posiadać charakterystyczny zapach – pozostałość po procesach garbowania. Podobnie do ludzkiej, skóra bydlęca ma nieregularności – mniej albo bardziej widoczne w zależności od zastosowanego lakieru. Dokonując nabycia za pośrednictwem Internet zwracajmy uwagę na specyfikacje produktu – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, ponieważ zgodnie z prawem można go umieszczać nawet wtenczas, gdy towar ma jedynie jej znikome ilości.
Towar zrobiony z ekologicznej skóry musi przetrwać latami, toteż powinno się kupować go mądrze!
tekst dostepny na stronie producent galanterii skórzanej

Tags:, ,